Milan je bio odličan, ali nije pobijedio: Juventus se na San Siru spasio golom iz penala

Rossonerima prednost pred revanš

Fudbaleri Milana su u prvom meču polufinala kupa Italije nisu uspjeli pobijedili Juventus iako su bili bolji tim tokom većeg dijela meča. Završeno je 1:1.

Milan je bio bolji rival u prvom poluvremenu. Rossoneri su bili konkretniji, dok su bezidejni i ponovo loši, ali i na momente sretni Bianconeri igrali totalno nepovezano.

Buffon je imao dosta posla na ovom susretu, a prvi put je morao reagovati u 23. minuti kada je Calabria šutirao pod samu prečku, ali je iskusni golman dobro odbranio.

Gosti iz Torina su u prvom dijelu zaprijetili samo jednom i to u 36. minuti kada je Donnarumma odbranio precizan i snažan šut Cuadrada.

U prvom poluvremenu žute kartone kod domaćih su dobili Ibrahimović i Hernandez zbog čega neće igrati u revanš susretu.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikama za Milan. Buffon je branio šuteve Rebića, Castilleja i Ibrahimovića, ali u 61. minuti nije mogao ništa.

Nakon centaršuta Castilleja lopta je stigla do Rebića kojie snalažljivo šutirao i loptu poslao u mrežu za veliko slavlje domaćih navijača koji su u velikom broju stigli na San Siro.

U 71. minuti Rossoneri su ostali s igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Hernandez poslije oštrog faula nad Dybalom te ga je sudija Valeri opravdano poslao u svlačionicu.

Juventus je pokušao doći do izjednačenja u posljednjih 20-ak minuta, ali Sarrijevi izabranici su bili bezidejni i nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Donnarummu sve do 89. minute kada je poslije asistencije VAR-a dosuđen penal za goste.

Ronaldo je šutirao makazicama, lopta je u ruku pogodila Calabriju, a sudija Valeri je poslije pregledanja snimka pokazao na bijelu tačku. Portugalac je sigurno zabio za 1:1 što je bio i konačan rezultat susreta.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je odigrao cijeli susret i pružio je sasvim solidnu partiju, dok je Asmir Begović i ovaj susret predsjedio na klupi. Revanš susret u Torinu igra se u 4. marta.

JulianNagelsmann23

Nije problem sudija, penal je bio i gotovo. Bruka je sto ovoliko zvijezda nije pokazalo nista.

ratip irats

Otkud zvijezde u Juventusu? Samo Ronaldo, ostalo prosjek :D

Kontra

Sramota od sudca

Jeste masu gresaka, kad je faul ne svira, kad nije svira itd... ali penal nema sta, ko kuca

BaboBih

Slažem se... Ali tamo Dybala napravi faul, dobije theo zuti... Bez razloga. Znači sudac je totalnu izgubio kompas, dijelio je kartone bez razloga. I onda uistinu napraviš faul za žuti i dobiješ crveno... Dno dna

Tri zuta za tri glavna igraca Milana da ne bi igrali revans penal cist al sve ostalo se sudilo za Juventus... Da je ravnopravno sudjenje bilo ne bi doslo u situaciju za penal jer ne bi bio crveni i ne bi se Milan morao branit ali to je sve sta bi bilo kad bi bilo al eto godinama tako Juventus u Italiji radi al eto zalosno

ArminD

Rebic je svjetska igracina sto prije treba da ide sa apenina na otok ili u Španiju.

Emir

@Emir stručnjak nad stručnjacima kako pobjeći van BiH hehehe.

Kimi.R.

Oooo kimi kimi moj te krivi haha

Emir

Definitivno sa Zlatanom i Milan ali i italijanska liga jedan veci levl

decakk

De malo gledaj sta pises. Kako je prednost Milana kad su kuci remizirali? Pored Zlatana i Hernandeza ni Castillejo neće igrati. A Pjanic se nije ni vidio.

muha

muha

Nek su i njima vise svirali penal...

Konj konjski

Milan bio bolji, Juve opet sretno. Sudjenje, penal, kartoni, sve je bilo manje-vise ok. Ne kontam likove koji ne vole jedan klub, pa sta god da se desi kao sudija ih gura, nidje veze. Penal je bio, zadnja dva penala protiv juventusa veoma slicna, ali na mostu dobijes na cupriji izgubis, to je tako. Drago mi zbog milana, poceli su izgledati kao ekipa, na momente veoma lijepo igraju.. revans ce biti pun naboja..

Babuka1

Ma ja mislim da tu nema revans sta, Milan bez Ibrahimovica, Hernandeza i ako im jos neko fali, nece moci protiv juventusa.. i ovako su tanki sa kvalitetom

BaboBih

Ma kako juve igra ove sezone nista nije nemoguce. Realno, milan je igrao ljepse, bolje, sigurnije, juve ovu sezonu sve nesto na misice, na individualni kvalitet, ako sta uleti uletilo i jest, tanko bgm. Otjerali alegrija kao nije se igro napadacki fudbal, a doveli ovog i sad ne igraju nikakav fudbal :D navijam za juve i samo se nadam da ce proraditi sad u februaru, u protivnom nece ni titulu uzeti :D

Babuka1

Ibra klasa za sebe,a za sudjenje,ocigledno na strani juvea

user1579786451

Po cemu na strani juve? Kad Rebic lakat uvali cuadradu?? I nista? A cist penal? Kad onaj crni milanov isto uvali lakat i var nista? Sudija je bezveze bio ali to da je sudio za Juve su samo nako iz huje komentari

BaboBih

Ma sta se pravdas botovima. Onaj udarac Rebica laktom bi 90% sudija sviralo kao penal,lik ga izvrnuo sa nogu,pa nije MMA. Lafo nije penal a lik rukom zaustsvio kretanje lopte . Isto da se desilo za Milan ovaj bi branio sudijsku odluku,to je tako

realno_govoreci

Ne može ti svirat, jer se koristilo sve za duel. Glavni problem ti je bio sudac, uopće se nije postavio... Počeo je srljat i samo navukao nervozu na igrače

Zato sto su sudijske odluke direktno uticale na tok igre(ne mislim ma penal)vec to sto nije dybali dao zuti zbog starta sa ledja,vec sudi kontra faul i daje theo zuti karton,i sve ostale sitnicw i sjeckanje igre kad je prakticki milan imao juventus u saci

Vecerasnje izdanje juventusa je antipropaganda fudbala...

ratip irats

Brate sporo igraju, kad je kontra 1 do 2 igraca dođu gore u napad u roku od 5min... a kad grade igru neku ide toliko sporo da milan moze odbranu komotno da posalje malo na klupu da odmore pa opet da udu da spremni docekaju Juve

BaboBih

Zato ovo.i napisah. Gomila debelo placenih zvijezda nije nista pokazala. Ustvari, pokazali su veceras sve sto ne treba!!

ratip irats

Milan : Igrali smo dobro,al' za****' nas sudija ! :)

strongman

Jeb.li vam mamicu sretnu fuj gov.od ekipe

Boki

Juventusu svirao penal? Ma nije moguce ???

KemalMalovcic

Penal je meni ok, ebiga.. skoci u blok rasiri i ruke i noge.. danas sa VAR to je 9 od 10 penal.. ali sudija je masu gresaka napravio... neke zute daje za gluposti a ciste faulove ne svira itd

BaboBih

Sasvim solidnu partiju pjanic odigrao... Pas kako treba nije uputio....

Zee

Vala baš. Jedino sto me raduje da je odigrao jednu utakmicu slicnu kao u Reprezentaciji, tako da mu se vise ne moze prigovarati kako se za klub zalaže. Hahaha