Dobru utakmicu odigrali su Atletico i Milan, a Jorganžije su novom pobjedom (4:1) osigurale učešće u četvrtfinalu Lige prvaka.
Atletico je uspio na San Siru doći do minimalne, ali velike pobjede nad Milanom. Gol prednosti puno je značio izabranicima Diega Simeona, koji su pružili još jednu dobru i borbenu partiju, te se našli među osam najboljih evropskih klubova u ovoj sezoni.
Samo što je počela utakmica, Atletico je poveo. Koke je ubacio s desne strane, Costa majstorski zabio i tako otežao nastavak utakmice Italijanima.
Milan se uspio vratiti u 28. minuti. Poli je sjajno ubacio loptu s desne strane, Kaka na drugoj stativi glavom loptu pospremio u mrežu za izjednačenje i Rossoneri su krenuli sa žešćim napadima ka golu domaćih nakon tog pogotka.
Međutim, u završnici prvog dijela Abbiati je još jednom matiran. Arda Duran je opalio s 20-ak metara, lopta zakačila Boneru, Abbiati je ostao na krivoj nozi i Madriđani su se našli na pragu četvrtfinala. Prolaz im je ovjerio Raul Garcia na asistenciju Gabija u 71. minuti. Nade za Italijane više nije bilo. Još je Costa postigao svoj drugi gol pet minuta prije kraja za uvjerljivih 4:1.
Liga prvaka, osmina finala, uzvrat:
Atletico - Milan 4:1 (Costa 3, 85 Turan 40, Garcia 71/ Kaka 27)
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.