Millwall do trijumfa nad Aston Villom u finišu susreta

Šesnaestina finala FA kupa

Millwall je večeras na svom terenu dočekao Aston Villu u okviru šesnaestine finala FA Kupa te je slavio 2:1.

Niželigaš je napravio malo iznenađenje ovim rezultatom budući da je izbacio premierligaša. Prvo poluvrijeme donijelo je dva pogotka. Darren Bent je u 21. minuti pogodio za vodstvo gostiju iz Birminghama.

Ipak, slavlje navijača Ville nije dugo trajalo. Tačnije trajalo je samo pet minuta. U 26. minuti Shittu je postigao gol za poravnanje.

Sa 1:1 se otišlo i na odmor, a u nastavku utakmice igralo se solidno na obje strane, ali također i oprezno.

Ipak, Millwall u posljednjim trenucima susreta dolazi do gola koji im je donio pobjedu i prolaz u osminu finala FA Kupa. Strijelac ovog vrijednog pogotka je bio Marqius.