Minimalci Borca i Sloge, Rudaru puni plijen u Istočnom Sarajevu

Prva liga Republike Srpske

Borac iz Banjaluke nastavio je nizati pobjede u 1. ligi Republike Srpske. Tim kojeg vodi Darko Vojvodić do nove, ujedno sedme po redu, pobjede stigao je u Zvorniku savladavši Drinu s minimalnih 1:0.

Banjalučani nisu pravili greške u koracima u meču devetog kola i sasvim zasluženo su odnijeli puni plijen iz Zvornika, a do prvog i jedinog gola na utakmici stigli su u 45. minuti preko iskusnog Delimira Bajića. To im je bilo zadovoljno da zadrže lidersku poziciju, a Zvorničane gurnu još više ka drugoligaškom ambisu.

Razloga za slavlje imao je i Rudar. Prijedorčani su u Istočnom Sarajevu golovima Lezića i Kovačevića slavili protiv Slavije rezultatom 2:0, a identičnim rezultatom slavila je i Sutjeska protiv Kozare.

Sloga iz Gornjeg Crnjelova, koja predstavlja najveće iznenađenje u ovoj sezoni, također se radovala savladavši Tekstilac s minimalnih 1:0. Domaći su otpor gostiju iz Dervente slomili u 41. minuti kada je gol za 1:0 postigao Ristić, a to je, ispostavit će se, bio ujedno i konačan rezultat. U duelu momčadi iz sredine tabele Alfa Modriča je zahvaljujući pogotku Đekića savladala Željezničar Sport Team također s 1:0, dok na meču između Slobode MG i Podrinja nije bilo golova.

U 1. ligi Republike Srpske vodeći je Borac s 23 boda, jedan manje ima Sloga koju slijede Sutjeska (13), Alfa Modriča (13)...