Minimalna pobjeda Espanyola protiv Atletico Madrida
EPA

Prvi poraz u sezoni za ekipu Diega Simeonea

E. Ganibegović

Nogometaši Atletico Madrida doživjeli su svoj prvi poraz u La Ligi u okviru 17. kola, kada su na gostovanju kod Espanyola izgubili sa 1:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga, iako je nešto više pokazala domaća momčad, ali mreže su mirovale.

U drugom dijelu meča znatno bolja utakmica, gdje smo vidjeli čak sedam žutih kartona i jedan pogodak. Igrale su Jorgandžije nešto kvalitentije, ali nisu uspjele doći do pogotka.

Međutim, do 88. minute meča na semaforu je stajalo 0:0, dok Sergio Garcia nije postigao gol za veliko slavlje njegove ekipe.