Minimalne pobjede Atletico Madrida i Villareala

30. kolo La Lige

D. Rakanović

Fudbaleri Atletico Madrida večeras su na svom Vicente Calderonu savladali Real Sociedad sa 1:0 u okviru 30. kola La Lige.

Iako su gosti imali veći posjed lopte, Atleltico Madrid je bio konkretniji i imao je izglednije prilike za gol.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Felipe Luiz koji u 28. minutu nakon duplog pasa sa Torresom se našao sam u šesnaestercu i poslao loptu u nebranjeni dio gola golmana Rullija za tri boda Madriđana.

Atletico se nalazi na trećem mjestu La Lige sa 61 bodom, dok je Real Sociedad na sedmoj poziciji sa 49 bodova.

U posljednjoj utakmici igranoj večeras, Villarreal je na gostovanju u Sevilli savladao Betis sa 1:0. Jedini pogodak postigao je španski napadač Adrian u 47. minuti utakmice.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Villarreal je ovom pobjedom došao na peto mjestu sa 51 bodom, dok se Betis nalazi na 14. poziciji sa 31 bodom.