Mišić spasio Široki Brijeg u Velikoj Kladuši

Velež opravdao ulogu favorita, nadigran Branitelj

Odigrane su prve dvije utakmice Kupa Bosne i Hercegovine, a povoljne rezultate pred revanš ostvarili su Velež u Vrapčićima i Široki Brijeg u Velikoj Kladuši. Rođeni su savladali Branitelj sa 2:0, dok su Širokobriježani remizirali sa Krajišnikom (1:1).

Na početku utakmice u Velikoj Kladuši nije se dešavalo ništa sprektakularno. Šabić je u 13. minuti šutirao, ali Bilobrk nije imao većih problema. Široki je imao priliku preko Pereire koji je nakon jednog kornera šutirao glavom preko gola.

Rovčanin i Hasanović za pobjedu Rođenih
Krajišnik se ravnopravno nosio sa liderom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Tim iz Velike Kladuše došao je u vodstvo u 38. minuti preko Pehilja. Do kraja prvog poluvremena Široki je imao tri prilike. Dva puta je pokušao Ješe, a jednom Ivanković.

Imali su i domaći jednu priliku, no nisu uspjeli udvostručiti prednost. Prvo poluvrijeme završeno je sa prednošću Krajišnika od jednog gola. U drugom dijelu Široki Brijeg krenuo je ofanzivnije, ali nije to bila igra koju igra trenutni lider premijerligaške tabele.

Domaći su se lako riješavali gostujućih napada, a pokušavali su nešto napraviti iz kontranapada. Široki Brijeg je bio veoma opasan u drugom poluvremenu. Šilić je u 86. minuti uzdrmao prečku, nakon čega je lopta došla do Mišića koji je loptu pospremio u mrežu i tako donio Širokobriježanima dobra rezultat pred revanš na svom terenu.

Nadigran Branitelj u Vrapčićima

Prvu priliku imao je Rovčanin kada je sa 20-ak metara šuitrao, no nije uspio zatresti mrežu Branitelja. Isti igrač u 12. minuti postigao je gol sa bijele tačke. Rođeni su imali terensku incijativu. Hasanović je u 15. minuti zaprijetio sa 15-ka metara, no odbranio je Pandža.

Velež je redao prilike, a vodstvo je mogao udvostručiti Rovčanin kada je u 24. minuti sam izašao na Pandžu, ali je golman Branitelja izašao kao pobjednik. Napadač Rođenih ponovo je izašao na golmana gostiju u 39. minuti, no ponovo ga nije uspio matirati.

Pred kraj prvog poluvremena Hasanović i Brković su imali prilike, ali mreža Branitelja ostala je mirna. Rođeni su imali desteak prilika u prvom dijelu, no postigli su samo jedan gol. Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu Hasanović je pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu Velež je bio dosta bolja ekipa i rutinski utakmicu priveo kraju. Rođeni su imaju veoma dobar rezultat pred revanš susret i može se reći da su na pragu plasmana u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.