Misimović opet strijelac
Misimović golgeterski raspložen

Bundesliga

M. Maksimović

U derbi susretu 25. kola Bundeslige Bayern je u Munchenu savladao Bayer rezultatom 2:1. Utakmice je odigrana u Allianz-Areni pred 69.000 gledalaca...

Utakmice je odigrana u Allianz-Areni pred 69.000 gledalaca, a Bayern je poveo već u 17. minuti golom Luce Tonija. Sergej Barbarez je ostao u svlačionici nakon prvih 45 minuta, a Bayern je u 59. vodio 2:0, opet je bio strijelac Luca Toni. Sve što su do kraja utakmice '' apotekari'' napravili bio je gol za 2:1, koji je postigao Rus Dmitriy Bulykin sedam minuta prije kraja.

Na easyCredit-Stadionu danas su igrali bivši i sadašnji klub našeg Zvijezdana Misimovića. Na kraju je završilo podjelom bodova 1:1, a ono što je za nas svakako najvažnije, Zvjezdan Misimović je opet bio strijelac. Misimović je svoj 11 ovosezonski gol u dresu Nürnberga postigao u 8. minuti anuliravši vodstvo gostiju. Bochum je vodio od 5. minute golom Stanislava Šestaka. Misimović je odigrao cijelu utakmicu.

Bod je osvojio i Wolfsburg Edina Džeke. HSV je poveo golom Bastiana Reinhardta u 14. minuti, a bod domaćem sastavu je donio golom Danijel Ljuboja u 52. minuti. Edin Džeko je odigrao cijelu utakmicu, a obe ekipe su kraj utakmice dočekale sa igračem manje nakon jer su isključeni sa jedne strane Grafite, a sa druge Mathijsen.

Duisbrug Ivice Grlića je također na svom terenu osvojio sam bod. Iako je Hannover već u 5. minuti ostao bez isključenog Hankea, prvo se zatresla mreža Duisburga. Gosti su golom Stajnera u 42. minuti poveli 1.0, ali su domaćini uzvratili u 77. minuti preko Lameya. Grlić je odradio cijelu utakmicu.

U preostalim susretima, Borussia Dortmund i Karlsruhe su igrali 1:1, dok je Stuttgart deklasirao Hansu Rostock 4:1