Mladost u velikom stilu do drugog boda u sezoni

Remi na gostovanju u Krupi

Fudbaleri Krupe i Mladosti remizirali su 2:2 u susretu 4. kola Premijer lige BiH.

Tim Branislava Krunića ispustio je danas veliku prednost od 2:0 i Mladost je u finišu meča stigla do jednog boda.

Od samog početka meča Krupa je nametnula svoj tempo igre, a do prvog gola su stigli u 14. minuti. Mrežu golmana Bukvića pogađa Elvir Koljić za prednost od 1:0. Napadaču tima sa Vrbasa ovo je bio šesti gol u sezoni.

Nastavila je Krupa sa boljom igrom i u ostatku prvog poluvremena. Istina, imala je i Mladost nekoliko solidnih pokušaja, ali do gola nisu mogli.

Zato je domaći tim većinu šansi iskoristio. Dobru šansu je propustio u 37. minuti Elvir Koljić koji je pogodio prečku, ali je Lazar Marjanović u 42. minuti svoju šansu iskoristio i Krupa je na odmor otišla sa dva gola prednosti (2:0).

U nastavak meča gosti ulaze znantno ofanzivnije i stvaraju nekoliko dobrih šansi pred golom Krupe. Napadi su im se isplatili u 70. minuti kada Petar Bojo pogađa za 2:1. Ovo je prvi gol tima iz Doboj Kaknja u ovoj sezoni.

Do kraja su gosti došli do boda. U sudijskoj nadoknadi je za konačnih 2:2 pogodio Abid Mujagić.

Treba istaći da su oba tima meč završila sa 10 igrača jer su u 83. minuti isključeni Nikodijević i Hiroš.