Modriča u 2. pretkolu Lige prvaka
Slijede utakmice protiv Alborga

M. Maksimović

Fudbaleri Modriče su večeras u Zenici ostvarili istorijski rezultat za ovaj klub plasmanom u drugo pretkolo Lige prvaka. Nakon pobjede u Tirani, i u revanš utakmici odigranoj na Bilinom Polju Modriča je nakon preokreta pobjedila Dinamo 2:1.

Slično kao i u prvoj utakmici,više od igre i trenesku incijativu imao je sastav Dinama dok je prvak naše zemlje tražio priliku iz kontra napada. Ipak utakmica na Bilinom Polju je ponudila daleko manje u odnosu na utakmicu odigranu prije sedam dana. Prilike iz prvog poluvremena su mogle stati na prste jedne ruke.

Gosti su imali dvije prilike, Allmuca je šutirao pored gola, a nakon slobodnog udaraca Ahmataja i gužve pred golom Hadžiđulbića lopta odlazi opet pored gola.

Situacija se nije previše promijenila niti u nastavku utakmice. Zafirović je imao jednu polupriliku ali nije bilo opasnosti po Kotorria.Kako je vrijeme odmicalo gosti su nastojali što više loptu držati na polovini Modriče.

Gosti ipak prvi stižu do vodstva u 73. minuti. Almacu je centrirao, odbrana Modriče je loše intervenisala, a na pravo mjestu se našao Xhafaj. Tako je 17 minuta prije kraja naš prvak došao u situaciju da mora grčevito braniti još jedan gol prednosti.

Modriča – Dinamo Tirana 2:1
Stadion Bilino Polje. Gledalaca: 300
Sudija:Simon Lee Evans (Wales)
Žuti kartoni: Bogićević, Ćosić (Modriča), Poci (Dinamo)
Strijelci: 0-1 Xhafaj (73), 2-1 Vasiljević (90), 2 -1 Bojić (94)

Modriča: Hadžiđulbić, Vasić, Ćosić, Vasiljević, Jolović, Bogičević, Ristanić,
Savić, Stokić (od 70. Bojić), Zafirović, Miljković.Trener: Mitar Lukić

Dinamo Tirana: Kotorri, Sina, Ahmataj, Pisha, Ferraj, Gonzalez (od 65. Caushaj), Poci,
Allmuca, Xhafaj, Granić, Papa Diop.Trener: Zlatko Dalić
Međutim Dinamo u tom periodu nije uspio doći do izjednačenja, što prvo kažnjavaju Zafirović u 90. minuti nakon kontre, a konačni slom gostiju stiže u četvrtoj minuti sudijske nadoknade kada Vasić sjajnim centaršutom pronalazi rezevistu Bojića koji potvrđuje plasman prvaka BiH u drugo pretkolo u još dva duela sa danskim Alborgom.