Modričani deklasirani u Danskoj

Drugo kolo kvalifikacija za LP

Fudbaleri Modriča Maxime deklasirani su večeras u Danskoj od ekipe Aalbrorga rezultatom 0:5 u prvom susretu 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka. Ovim porazom Modričani su se najvjerovatnije oprostili od ovogodišnjeg nastupa u Evropi jer je teško za očekivati da bi u revanšu za sedam dana mogli nadoknaditi čak pet golova minusa protiv objektivno kvalitetnijeg protivnika.

Sastav bh. prvaka bojažljivo je ušao u utakmicu, sa previše respekta prema ekipi Aalborga. To se „uljarima“ osvetilo vrlo brzo jer su nakon prvih 45 minuta imali tri gola zaostatka (0:3), a strijelci za domaće bili su Johansen u 16, Jakobsen u 41 i Bremer u 44. minutu. Na 4:0 povisio je Due u 52, a tačku na i stavio je Caca u 89. minutu čime su Danci ostvarili visok i potpuno zaslužen trijumf.
Revanš meč igraće se 6. avgusta u Zenici na stadionu „Bilino polje“.