Mogu li Zmajevi preletiti Pancere?

BiH gostuje Njemačkoj u Frankfurtu

Mogu li Zmajevi preletiti Pancere?

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će na prelijepoj Commerzbank Areni imati jednu od najvećih proba u posljednje vrijeme, kada bude gostovala Njemačkoj.

Nakon poraza u Švedskoj, ovo je idealna prilika da Zmajevi poprave utisak. Činjenica je da je Njemačka jedna od boljih evropskih reprezentacija, ali vjerujemo kako će reprezentacija BiH na terenu Commerzbank Arene izgledati mnogo bolje nego što je to bio slučaj u subotu na Švedskoj Rasundi.

Selektor bh. fudbalskog tima Safet Sušić u odnosu na meč sa Šveđanima protiv Nijemaca će večeras izvesti nešto drugačiji sastav. Također, i formacija će biti nešto drugačija nego u Stockholmu.

Kao prvo, na gol će se vratiti Kenan Hasagić. Safet Nadarević će zajedno sa kapitenom Emirom Spahićem činiti stoperski par, dok će po bokovima zaigrati Sejad Salihović lijevo i Adnan Mravac desno. Pape se odlučio na nešto defanzivniju formaciju sa dva zadnja vezna: Sanelom Jahićem i Elvirom Rahimićem. U sredini će za proturanje lopti napadačima biti zaduženi Miralem Pjanić i Zvjezdan Misimović, dok će napadački dvojac sačinjavati Edin Džeko i Vedad Ibišević.

Sastav za svaki respekt, ali i ujedno sastav koji će imati jako tešku zadaću da pokuša zaustaviti jednu od fizički najspremijih fudbalski reprezentacija na svijetu. Jedna od odlika igre Njemačke kroz prebogatu istoriju ove reprezentacije svakako je bespoštedna trka po terenu svih 90 minuta. Koliko će se Zmajevi moći nositi sa fizički jačim Nijemcima, ostaje da vidimo.

"Tačno je da su Nijemci fizički mnogo spremiji od nas. Ovo je njima finalna provjera pred Svjetsko prvenstvo i sigurno je da će htjeti da se na svom terenu pokažu u najboljem mogućem svijetlu. Ipak, ovo je i za nas jako važna utakmica, tim prije jer igramo protiv jakog protivnika i želim da pokažemo kako možemo do dobrog rezultata bez obzira protiv koga igrali", priča selektor Sušić.

Sušić je sa sobom u reprezentaciju donio nekoliko pozitivnih novina. Prije svega red i disciplinu. Međutim, rezultati su jedino što se pamti. Prijateljske utakmice su tu radi uigravanja i probavanja, ali je u igri i renome. Izvući dobar rezultat protiv selekcije kakva je Njemačka sigurno bi bila ogromna stvar za našu reprezentaciju. Međutim, i eventualni poraz, ali uz dobru igru, ne bio bio katastrofa, jer ono najbitnije tek slijedi, a zove se kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Najnovije vijesti