Monaco razočarao, St. Etienne slavio na domaćem terenu

Ligue 1, 21. kolo

Večeras je odigrano pet mečeva 21. kola francuske Ligue 1, a najviše pažnje privlači rezultat sa stadiona Luis II na kojem je Strasbourg kao gost savladao Monaco sa 1:3.

Nije se većim dijelom prvom poluvremena mogla gledati pretjerano zanimljiva utakmica, a onda je u 40. minuti Strasbourg stigao do vodstva. Lako je izgirana odbrana Kneževa, a Zohi je uputio odličnu asistenciju za Ajorquea kojem nije bilo teško zabiti za 0:1.

u drugom poluvremenu izostaje adekvatan odogovor Monaca, pa Strasbourg završava posao.

Thomasson je u 66. minuti pogodio na asistenciju Sissoka za 0:2, da bi na 0:3 povisio Stefan Mitrović golom u 74. minuti.

Do kraja je Monaco uspio tek ublažiti poraz pošto je Stevan Jovetić, koji je u igru ušao u 59. minuti, u 86. minuti postigao lijep gol za konačnih 1:3.

St. Etienne je na svom terenu ugostio ekipu Nimesa koja se grčevito bori za opstanak i slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Poveli su domaći već u 3. minuti i to nakon izuzetno jednostavne i efektne akcije. Trauco je dugom loptom pronašao Khazrija, a ovaj pogodio za 1:0.

St. Etienne je povisio na 2:0 u 34. minuti. Ovaj put je Khazri bio precizan sa bijele tačke.

Do kraja prvog dijela Nimes ipak postiže gol. Igrala se 45. minuta kada je Ferhat pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu nije bilo golova iako se mreža gola St. Etiennea zatresla u samom finišu regularnog toka. Ipa, gol Landrea za 2:2 je poništen zbog ofsajda, nakon intervencije VAR-a. Potom se u sudijskoj nadoknadi zatresla i mreža gola Nimesa, ali i gol Bouange ponšten.

Treba dodati i da je Brest savladao Amiens sa 2:1, dok je istim rezultatom slavio i Montpellier - nad Dijonom. Metz je kao gost sa 0:1 savladao ekipu Reimsa.

U meču koji je odigran nešto ranije, Marseille i Angers su remizirali (0:0) na Velodromeu.