Škot razočaran nakon raskida ugovora

Moyes: Odbio sam brojne klubove zbog Sociedada

Bivši menadžer Real Sociedada David Moyes kazao je sa strane medije da je odbio brojne ponude za posao dok je vodio klub iz Primere.

Moyes se pominjao kao mogući nasljdenik Tima Sherwooda nakon što je ovaj dobio otkaz u Aston Villi, ali na kraju je na njegovo mjesto sjeo Remi Garden početkom ovog mjeseca. Moyes je u Sociedadu otkaz dobio početkom novembra nakon godinu dana rada u ovom klubu iz Primere.

"Jako sam razočaran što sam napustio Real Sociedad. Kada sam sjeo na klupu prošle sezone, plan je bio da izborimo opstanak, što smo i uspjeli. Mislim da smo ostvarili značajan napredak prošle sezone. Imali smo i nekoliko dobrih partija na početku ove serzone ali, nažalost, one nisu bile nagrađene i dobrim rezultatima. Ipak, smatram da smko mogli završiti na dobroj poziciji do kraja sezone", rekao je Moyes.

On je rekao da je razočaran što neće nastaviti posoa u Sociedadu, pogotovo nakon što je, kako kaže, odbio brojne klubove koji su ga željeli angažovati. 

"Nakon provedenih 12 godina u Premiershipu, vodeći Everton i Manchester United, htio sam se okušati i u Primeri i za mene je ovo bilo jedno lijepo iskustvo", zaključio je škotski stručnjak. 

Potražite više informacija na temu La Liga:

Real Sociedad je je trenutno 16. na tabeli Primere. 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.