Može li iko skinuti Borca
Nemanja Bilbija bio je jedan od boljih pojedinaca na terenu

Banjalučki Borac igra nezaustavljivo u novoj sezoni. Odlična ekipa, koju s klupe predvodi mladi stručnjak Velimir Stojnić, večeras je upisala i svoju četvrtu pobjedu u isto toliko utakmica. Vođeni sjajnom igrom mladog Bilbije, te Maksimovića Borac je dva puta stizao rezultat, i na kraju sasvim zasluženo slavio sa 3:2.

U odličnoj utakmici, ali nažalost pred praznim tribinama, Borac je upisao svoju četvrtu pobjedu i ostao na čelu Premijer lige sa maksimalnih 12 bodova.

Fudbaleri Borca od samog početka utakmice  krenuli  su ofanzivno ka golu Širokobriježana. Prazne tribine bile su dodatni teret na leđima igrača Borca. Već u 8. minuti utakmice velika prilika za Borac, ali Bandović sjajno brani udarac Bilbije.

Nakon ove prilike igra Borca je malo splamsala, a igrači Širokog su se sve više otvarali. Ipak, kad se najmanje nadalo gosti dolaze do vodstva. Veliku grešku i poklon loptu Siniše Gagule koristi Dalibor Šilić i šalje loptu ispod Starčevića za veliko slavlje gostiju.

Nakon primljenog gola igrači  Borca su krenuli u još jače napade. Odličnu priliku u 25. minuti ne koristi Vranješ, a samo tri minute kasnije nova dobra prilika za Borac, ovaj put Maksimović, ali Bandović ponovo izlazi kao pobjednik.

Pred kraj prvog dijela dvije sporne situacije. Oba puta se pred golom Širokog našao odlični Bilbija, ali ga prvo ruši golman Bandović u 39. minuti, a tri minute kasnije Josip Barišič, ali je sudija Kaplan ostao nijem. Iako se činilo da je sudija barem jednom mogao pokazati na penal, to nije učinio.

16. Čelik 4 0 1 3 2:5 1
U nastavku utakmice Borac je krenuo još ofanzivnije u želji da postigne izjednačujući pogodak. Opsada gola Bandovića urodila je plodom u 55. minuti, kada odličan centaršut Stupara sa desne strane u gol pretvara Nemanja Bilbija.

Radost Borca  trajala  je samo četrnaest minuta. Sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa nekih 22 metra Wagner donosi novo vodsvo Širokom. Primljeni pogodak ponovo je natjerao igrače Borca da moraju stizati rezultat, a stigli su ga u 76. minuti.

Odlično izveden korner Bilbije sa desne strane u gol pretvara Marko Maksimović. Igrači Borca su do kraja smogli snage da načine potpuni preokret. Katastrofalnu grešku Bandovića u 88. minuti utakmice koristi Bilbija koji prihvata poklonjenu loptu gostujućeg golmana, ali ga Bandović ruši. Sudija Kaplan ovaj put je pokazao na bijelu tačku. Marko Maksimović bio je precizan s penala i donosi Borcu četvrtu uzastopnu pobjedu.

Borac - Široki Brijeg 3:2

BANJA LUKA - Gradski stadion. Utakmica bez prisustva gledalaca. Sudija: Semir Kaplan (Stolac). Žuti kartoni. Gagula, Maksimović, Bilbija i Mazalica (Borac), Bandović, Diogo, Ivanković i Šilić (Široki Brijeg) Strijelci: 0:1 Šilić 20. minut, 1:1 Bilbija 55, 1:2 Wagner 69, 2:2 Maksimović 76. 3:2 Maksimović 88.

BORAC: Starčević, Stupar, Ćorić, Gagula, Sakan (Mazalica), Žarić, Kajkut (Babić), Maksimović, Jandrić (Benić), Bilbija i Vranješ.
ŠIROKI BRIJEG: Bandović, Diogo, Renato, Topić, Barišić, Mišić, Wagner, Martinović, Šilić, Ivanković (Thiago) i Varea (Pinjuh).

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: