Zećira i drugarice slave: Šveđanke među četiri najbolje ekipe svijeta

Mundijal za fudbalerke

Haris Zilić

Fudbalerke Švedske plasirale su u polufinale Mundijala koje se igra u Australiji i na Novom Zelandu i koje protiče u sjajnoj organizaciji i pred prepunim tribinama stadiona.

Šveđanke su u utakmici četvrtine finala savladali Japan rezultatom 2:1.

Sjano je meč počeo za Šveđanke. U 32. minuti Ilestedt pogađa za 1:0 i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Švedska podebljava vodstvo. U 51. minuti dosuđen je penal, a sigurna za 2:0 bila je Angeldal.

Japan je imao priliku da se vrati u utakmicu u 76. minuti. Novi penal ovaj put za Japanke, ali Ueki pogađa prečku.

Japanke do gola ipak stižu u 87. minuti preko Hayashi, ali to je na kraju bio samo poačsni pogodak i Šveđanske su slavile sa 2:1.

Imale su Japanke dosta prilika u ovoj utakmici, međutim na golu Švedske ponovo je fenomenalna bila Zećira Mušović sa nekoliko vrhuskih intervencija.

Švedska će u polufinalu Mundijala igrati protiv selekcije Španije.

U drugom polufinalu igraju bolji iz duela Australija - Francuska i Engleska - Kolumbija.