Muslimović još jednom pogodio, Guizhou slavio

Kineska Superliga, 8. kolo

Guizhou Renhe je u osmom kolu kineske Super lige savladao Dalian Aerbin s 2:1, a strijelac jednog gola za domaće bio je i bivši bh. reprezentativac Zlatan Muslimović.

Poveli su gosti na Guyang Olimpijskom sportskom centru već u drugoj minuti preko Yua Dabaoa, ali je samo sedam minuta kasnije Muslimović donio izjednačenje domaćinu, a dvije minute kasnije dobio i javnu opomenu.

U 27. minuti Qu Bo je pogodio za preokret i na kraju tri boda Guizhou Renhea, koji sada ima 11 bodova i primakao se klubovima iz vrha.

Dodajmo da je ovo već peta uzastopna utakmica Renhea u kojoj nije poražen (tri pobjede i tri remija).

Beijing Guoan je s 2:1 savladao Changchun, a vodeći gol za domaće postigao je bivši napadač Seville Federic Kanoute.