Na proljeće sa gostujućim navijačima?

Komitet 8. decembra donosi odluku

Na proljeće sa gostujućim navijačima?

Edmir Škorić

Komitet za normalizaciju N/FSBiH održat će sjednicu 8. decembra na kojoj će se odlučivati o zabrani dolaska gostujućih navijača na utakmice.

Podsjetimo da je Komitet nakon brojnih incidenata koji su se dogodili za kratko vrijeme, u Banja Luci na Gradskom stadionu, u Mostaru na utakmici Zrinjskog i Veleža te uoči prijateljske utakmice Željezničar - Hajduk, donio odluku po kojoj se navijačima u BiH zabranjuju gostovanja.

Ta je odluka važila za sva takmičenja u BiH do kraja prvog dijela sezone, a 8. decembra Komitet će odlučiti hoće li se zabrana nastaviti i u drugom dijelu sezone.

No, situacija se uveliko popravila, pa postoji velika mogućnost da u proljetnom dijelu sezone gostujući navijač ipak dobiju dozvolu za gostovanja.

Inače, do kraja ovog mjeseca Komitet će raspravljati i o budućnosti selektora Safeta Sušića, kojem ugovor sa N/FSBiH ističe 31. decembra tekuće godine.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.