Najgledaniji klubovi u regionu: Hajduk nedodirljiv, Željezničar ispred Crvene zvezde i Dinama
Foto: Tahir Hebib

Pred prvu reprezentativnu pauzu

Najgledaniji klubovi u regionu: Hajduk nedodirljiv, Željezničar ispred Crvene zvezde i Dinama

Hajduk je ubjedljivo najgledaniji klub regiona kada su u pitanju domaće utakmice, dok odlično kotira Željezničar koji se trenutno drži na drugom mjestu te su susreti na Grbavici gledaniji od mečeva Dinama na Maksimiru ili Crvene zvezde na Marakani. U vrhu se nalazi i drugi klub iz bh. prijestolnice, FK Sarajevo.

Ljeto još uvijek traje, vrijeme je uglavnom optimalno za gledanje utakmice, još uvijek je prisutan veliki broj dijaspora i turista pa su tribine na stadionama u regionu obično punije nego u jesenjim ili proljetnim terminima.

Bez obzira na rezultate Poljud je i dalje neprikosnoveni lider po posjeti na domaćim utakmicama pošto je na tri domaća meča Hajduka bilo prisutno 60.135 gledatelja.

Hajduk je bio domaćin Slaven Belupu, Varaždinu te Osijeku, a najgledaniji je bio duel prvog kola protiv gostiju iz Koprivnice kad se na splitskom ljepotanu okupilo 26.189 gledatelja.

Drugi najgledaniji klub u regionu dolazi iz Bosne i Hercegovine. U pitanju je sarajevski Željezničar. Prema podacima NFSBiH na Grbavici je do sada bilo 37.500 gledatelja.

Iako sarajevski Plavi ne ostvaruje rezultate u skladu s renomeom navijači su pokretačka snaga bh. velikana što potvrđuju i posjete protiv Širokog Brijega, Igmana i Sloge iz Doboja. Najveća posjeta je ostvarena protiv gostiju iz Konjica (13.000).

Oglasi

U Srbiji vlada određeni "nered" po pitanju odigravanja domaćih utakmica pošto znatan broj igra na neutralnim terenima, dok navijači Partizana uglavnom bojkotuju domaće utakmice.

Redni broj Klub Država Broj utakmica Najveća posjeta  Ukupna posjeta
1. Hajduk Hrvatska 3 26.189 vs Slaven Belupo 60.135
2. Željezničar BiH 3 13.500 vs Igman Konjic 37.500
3. Crvena zvezda Srbija 3 12.458 vs Jedinstvo Ub 32.079
4. Dinamo Hrvatska 3 11.924 vs Šibenik 27.625
5. Osijek Hrvatska 3 9.172 vs Dinamo 22.330
6. Sarajevo BiH 3 8.500 vs Sloboda 21.000

Jedini klub u Srbiji sa ozbiljnom posjetom na domaćim utakmicama je Crvena zvezda uz prosječnu posjetu nešto manju od 11.000. Crveno-beli su na Rajko Mitiću do sada dočekali Jedinstvo Ub (12.458), Mladost (11.447) i Novi Pazar (8.174).

Dinamo, najuspješniji klub u regionu, do sada na Maksimiru ima prosječnu posjetu od 9.208 gledatelja na tri utakmice. Ta brojka bi možda bila i veća da nije bilo lošeg vremena u prvom kolu Istre 1961.

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

Sasvim zadovoljavajuću posjetu na startu nove sezone ima i Osijek. Klub iz Slavonije pruža katastrofalne rezultate, ali novi i moderni stadion je i dalje mamac za gledatelje. Osječane je na tri domaća duela u prosjeku pratilo 7.443 gledatelja.

Među gledanijim klubovima u regionu je i FK Sarajevo kojeg je gledali 21.000 na tri domaća duela. Najveća posjeta na stadionu Asim Ferhatović Hase je zabilježena u prvom kolu protiv Slobode kada je najvećem stadionu u BiH bilo 8.500 gledatelja.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Sarajevo Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

Hasimaga
Prosle sezone FK SARAJEVO najgledanije u BiH, zadnje kolo mitomanija na djelu,slagali i dodali brat bratu 3-4 milje samo da bi nas prestigli, a ove sezone su krenuli od pocetka , bude 8 oni izmisle 12, cirkus teski
4 6
desnibocni
Već godinama smo najgledaniji u BiH. VTŽ.
1 4

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi