
Kako se bliži završnica Evropskog prvenstva, organizatori u Srbiji imaju sve više problema sa navijačima. S obzirom na okruženje, nakon domaćina, najviše navijača imaju Hrvatska i Makedonija.
Makedonci su punili dvoranu u Nišu, sada pune Arenu gdje u posljednjem kolu grupe I igraju Srbija - Makedonija. U Novom Sada Hrvatska ima sjajnu podršku svojih navijača koji su stvorili sjajnu atmosferu u SPENS-u.
Već po dolasku prvih navijačkih grupa iz Hrvatske u Novi Sad pojavili su se problemi koji su eskalirali nakon utakmice Hrvatska - Španija. Pedesetak maskiranih mladića napalo je na izlazu iz Novoga Sada, kolonu sa navijačima iz Hrvatske, napad se dogodio u mjestu Veternik, kada je kako prenose mediji u Vojvodini jedno vozilo naglo zakočilo ispred kolone od šest - sedam automobila s hrvatskim tablicama.
"Bili su maskirani, s kapuljačama na glavama i medicinskim maskama preko usta i nosa.
Odjednom su počeli bacati kamenje. Jedan kamen me je pogodio u vrat. Srećom, uspjeli smo se izvući bez težih povreda", izjavila je opovrijeđena Renata Bičanić iz Županje. Prema informacija iz Novog Sada u tom napadu su razbijena tri automobila iz Osijeka, dva iz Zagreba i jedan iz Županje, a jedno vozilo oštećeno je sjekirom. Oštećenja su vidljiva na nekoliko automobila, a prema informacijama iz Kliničkog centra Vojvodine, N. J. (34) iz Zagreba je tokom večeri pušten na kućno liječenje.
Agencija Beta navodi da je oštećeno oko 15 hrvatskih vozila u raznim dijelovima Novog Sada.
Beta prenosi izjavu glasnogovornice policije Mileve Tomić da je uhapšeno šest osoba koje se povezuju s napadima. Istovremeno, prema informacijama koje prenose hrvatski mediji, nereda je bilo u samom Novom Sadu te na benzinskoj pumpi u Rumi gdje zapaljen kombi hrvatskih navijača.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.