Napokon završen susret: Lyon ponizio St. Etienne

Velika pobjeda Lavova u derbiju

Nakon dugog prekida zbog ulijetanja domaćih navijača na teren završen je i derbi 12. kola Lige 1 između domaćina St. Etiennea i Lyona, a gosti su slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 0:5.

Lyon je poveo u 10. minuti golom Depayja, da bi u 25. već bilo 0:2 za goste kada je pogodio Fekir.

Početkom drugog dijela domaći ostaju sa igračem manje, a Diaz u 58. minuti postiže pogodak za nedostižnih 0:3.

Igrala se 65. minuta kada je Traore pogodio za 0:4, da bi konačnih 0:5 postavio Fekir u 85. minuti.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Domaći navijači, očigledno, frustrirani ubjedljivim porazom od velikih rivala su u 89. minuti utrčali na teren i izazvali pravi haos.

Meč je tada prekinut, da bi, nakon što su se smirile strasti na tribinama i terenu, bile odigrane i posljednje minute susret, pa je Lyon u konačnici slavio veliku pobjedu.