Napoli preokretom do pobjede

Serija A

Današnjim susretima nastavljeno je 8. kola italijanske fudbalske Serije A, a odigrano je sedam utakmica, u kojima su u tri slavili gosti.

Napoli je na svom Sao Paolo stadionu dočekao Bolognu, a za plave podno Vezuva utakmica i nije najbolje počela. Naime, gosti iz Bologne došli su u vodstvo u golom Adailtona već u 16. minutu, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor. Napoli je izjednačio tek u 72. minuti, a strijelac je bio povremeni reprezentativac Italije Quagliarella. I kad su već svi mislili da će ovaj susret završiti bez pobjednika, za tri boda Napoliju pobrinuo se reprezentativac Slovačke Marek Hamšik golom u sudijskoj nadoknadi.

U derbiju dana na rimskom Olimpicu su se sastali domaći Lazio i Sampdorija. Gosti su poveli u 40. minuti golom Pazzinija, a nebeskoplavi su izjednačili samo dvije minute kasnije pogotkom Metuzalema. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a obje ekipe su ostale sa igračem manje u polju, Prvo je u 55. minuti iz Sampdorije isključen Padalino, a potom i u 73. minuti i Baronio u Laziu.

Za iznenađnje se pobrinula Atalanta koja je slavila neočekivano visoku pobjedu na Friuliju kod Udinesea. Tiribocchi je već nakon dvije minute igre doveo Atalantu u prednost, ali je Udinese brzo uzvratio. Tačnije, četiri minute kasnije Lodi je pogodio za izjednačenje. A onda, u drugom poluvrmenu, Atalatna je ovjerila pobjedu u sao tri minute. Prvo je u 70. minutu za 1:2 pogodio Valdes, a samo tri minute kasnije De Ascentis je postavio konačan rezultat.