Naš trio sa Zvezdom u osmini finala
Zadarani idu dalje

Euro kup u košarci

U večerašnjim utakmicama posljednjeg kola prve grupne faze Euro kupa, košarkaši Crvene zvezde za koje igraju naši Elmedin Kikanović, Milan Milošević  i Oliver Stević slavili su na gostovanju nad Brose Basketsom – 67:53. Plasirali su se tako u osminu finala ovog takmičenja koje će se, takođe, igrati po grupama.

Zanimljivo u utakmici koju je sudio naš Petar Obradović, Kikanović je na parketu proveo 21 minut i 22 sekunde. Postigap je šest poena, a imao je i sedam skokova, pet defanzivnih i dva u fazi napada svog tima. Milošević je bio veoma zapažen. Za 22:39 minuta na parketu postigao je 11 poena. Imao je osam skokova, po četiri u odbrani i napadu, a zabilježio je i dvije asistencije. Treći naš u Zvezdi Oliver Stević postigao je pet poena i dao svoj doprinos trijumfu Beograđana.

Podgorička Budućnost našeg reprezentativca Nemanje Gordića izgubila je u Španiji od Iurbentija Bilbao 69:66. U izuzetno zanimljivom susretu Gordić je igrao 29:23 minuta. Ubacio je 11 poena, imao tri skoka i jednom asistirao. Najbolji tim Crne Gore tako se oprostio od nastavka takmičenja.

Pogledajte sve rezultati utakmica 6. kola i tabele grupa Euro kupa iz koji su se po dva prvoplasirana tima plasirala u osminu finala.