Naši rukometaši izgubili od Srbije
Terzić dao pet golova i dobio crveni karton

U dramatičnoj utakmici večeras u Skoplju

Rukometna reprezentacija BiH poražena je od Srbije (30:31) večeras u Skoplju u prvom kolu turnira u Makedoniji koji našim igračima služi za uigravanje pred baraž za plasman na Svjetsko prvenstvo i junske utakmice decenije sa Mađarskom. Izabranici selektora Halida Demirovića dobro su parirali našim istočnim susjednima, ali opet su iskazali dozu nesigurnosti u finišu utakmice, te su nes(p)retno poraženi.

Bolji od ostalih u našem nacionalnom timu večeras u glavnom gradu Makedonije bili su golman Šabanović ukrotivši 18 srpskih udaraca ka golu, zatim Martinović koji je šest puta savladao Počuću, inače nekadašnjeg čuvara mreže reprezentacije BiH, te Terzić i Doborac sa po pet postignutih golova.

U prvoj utakmici prvog kola Makedonija i Turska su remizirale 31:31, mada su domaći na poluvrijeme otišli sa prednošću 19:12.
U petak (21. marta) igraju se susreti drugog kola, a sastaće se Makedonija – Srbija (17:45 sati) i BiH - Turska (19:45). Obje utakmice drugog kola igraće se u dvorani 25. maj u Velesu.

Srbija - Bosna i Hercegovina 31:30 (15:17)

Sala Kale u Skoplju (Makedonija). Gledalaca: 150. Sudije: Nikolovski i Kolevski (oba Makedonija). Sedmerci: Srbija: 1(1), BiH 3 (4). Isključenja: Srbija 10 minuta, BiH 14 minuta. Crveni karton: Terzić (BiH) u 47. minutu.
SRBIJA: Počuća 12 odbrana, Stojković, Vilovski 1, Kojić 1, Marković 3, Kekezović, Vučković 1, Stojanović 1, Rajković 7, Beljanski 2, Ilić 5, Bojinović 2 (1), Sesum 4, Prodanović 2, Anđelković 2, Vujin. Selektor: Jovica Cvetković.
BOSNA I HERCEGOVINA: Šabanović 18 odbrana, Grahovac, Melić, Doborac 5, Martinović 6, Skoko, Čakić, Halilbegović, Harmandić 3, Savić, Mustafić 4, Stojanović 4 (3/4), Terzić 5, Toromanović 3. Selektor: Halid Demirović.