Naslov ostaje u Sarajevu

Prvenstvo BiH za nogometašice

O. Lekić

Nogometašice SFK 2000 Sarajevo osmi put zaredom osvojile su naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Sarajevske nogometašice su u play-offu za prvaka BiH ostvarile uvjerljive pobjede nad Gradinom i banjalučkim Borcem i tako dokazale da trenutno nemaju prave konkurencije u domaćem takmičenju.

U prvom meču završnog turnira nogometašice SFK su pobijedile Gradinu sa 5:0, dok su u drugom meču savladale Borac sa 8:0.

Ovim pobjedama sarajevske igračice osvojile su prvo mjesto sa šest bodova. Druga je Gradina, koja je ostvarila pobjedu nad Borcem 2:1.