Fenomenalni Nijemci u finalu prvenstva Evrope!
Foto - EPA

Savladali Nizozemsku

Mlada reprezentacija Njemačke plasirala se u finale Evropskog prvenstva nakon što je večeras u Budimpešti savladala Nizozemsku rezultatom 2:1.

Do finala su Nijemci došli zahvaljujući fenomenalnom početku utakmice i već nakon osam minuta igre imali su dva gola prednosti.

1:0 je bilo nakon 30 sekundi igre. Sjajnu akciju i asistenciju Nmeche u gol pretvara Florian Wirtz za vodstvo Njemačke.

Isti igrač je postigao i drugi gol. Odličan šut fudbalera Bayera završio je u mreži Nizozemske za sigurnu prednost od 2:0.

Igrala je Njemačka odlično u prvom poluvremenu i lako su mogli na odmor otići i sa većom razlikom.

Mergim Berisha je u 20. minuti pogodio stativu iz slobodnog udarca, a Wirtz je u 33. minuti umalo stigao do hat-tricka, ali ovog puta je nizozemski golman dobro odbranio.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0 u korist Njemačke, a Nizozemci su u nastavku krenuli na sve ili ništa.

Ipak, nisu uspjeli da naprave pravu šansu pred golom, Njemačka se dobro branila, a u 60. minuti su umalo stigli do trećeg gola.

Mergim Berisha ponovo nije imao sreće. U samo 10-ak sekundi je pogodio obje stative i večeras ga jednostavno nije išlo.

Nizozemci su se u meč vratili u 68. minuti. Perr Schuurs je zabio za 1:2 i najavio je uzbuđenja do samog kraja.

Ipak, Njemačka je bez previše problema sačuvala prednost i došla je do pobjede i prolaza u finale.

Tamo će igrati protiv selekcije Portugala koji je danas sa 1:0 pobijedio Španiju.