N'Jie ušao umjesto Payeta i napravio dar-mar

Ubjedljiva pobjeda Marseillea

Marseille je u prvom kolu francuske Ligue 1 slavio uvjerljivu pobjedu nad Dijonom (3:0).

Na Velodromeu je viđena velika borba dvije ekipe, ali je ipak presudio kvalitet koji je u ovom trenutku na strani domaćih fudbalera.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, Marseille je u nastavku zaigrao mnogo bolje i konkretnije što se vidjelo i na semaforu. U 51. minuti vodstvo Marseilleu je donio N'Jie, koji je u igru ušao umjesto Payeta, da bi samo tri minute kasnije na 2:0 povisio Thauvin.

Do kraja utakmice viđen je još jedan pogodak u mrežu Dijona, a strijelac je ponovo bio N'Jie na asistenciju Lopeza.