Novi poraz Anadolu Efesa

Efes poražen

Košarkaši Selčuka savladali su večeras u 15. kolu TBL lige ekipu Anadolu Efesa rezultatom 76:72.

Efes je odlično počeo susret. Nakon prvih 10 minuta imali su pet poena prednosti 20:15, da bi se prednost do poluvremena povećala na plus 10, 39:29.

Ipak, u nastavku susreta igra Efesa se raspala. Selčuk je koristio očajnu igru gostiju, te su nakon 30 minuta igre potpuno vratio u utakmicu. U posljednjih 10 minuta ušlo se sa samo dva poena prednosti za Efes 52:50.

Posljednja četvrtina donosi ponovo bolju igru Selčuka. Dobili su i ovaj dio igre 26:20, te su na kraju došli do zaslužene pobjede.

Anthony De Vries je predvodio Selčuk s 29 poena, dok je Duško Savanović na drugoj strani ubacio 19 poena.