Novi poraz Mešinog Sochauxa

Bordeaux slavio sa 1:0

U okviru 18. kola fudblaskog prvenstva Francuske danas su svoje utakmice igrali Bordeaux - Sochaux i Ajaccio - Rennes.

Bordeaux je na svom Stade Chaban Delmas stadionu dočekao Sochaux, kojeg sa klupe vodi nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i fudbaler sarajevskog Željezničara Mehmed Baždarević.

Domaći su Žirodinci slavili sa minimalnih 1:0 golom Sane u 22. minuti utakmice. Sochauxu je ovo bio osmi poraz sezone, a ekipa Mehmeda Baždarevića već pet kola ne zna za pobjedu.

U drugom susretu Ajaccio je savladao Rennes također sa minimalnih 1:0, golom Diaware u 82. minuti.