Novi skandal na Copa Americi: Glavni sudac finalne utakmice bio optužen za korupciju
Sve to slaže se sa pričom Lea Messija, kako je prvenstvo naštimano, te da Brazil mora osvojiti titulu.

Messi je dobro znao o čemu govori?

E. Oštraković

U toku je finalna utakmica Copa Americe između Brazila i Perua, a rezultat je 2:1 u korist Brazila.

Reprezentacija Brazila u vodstvo je došla na samom otvaranju susreta preko Evertona, a na 1:1 poravnao je Guerrero sa bijele tačke u 44. minuti.

Ipak, Brazil je otišao na odmor sa minimalnim vodstvom jer je u posljednjem napadu u prvom poluvremenu Gabriel Jesus postigao pogodak.

Ono što je jako zanimljivo za ovaj susret jeste da je glavni arbiar ovog meča Roberto Tobar bio optužen za korupciju.

Također Tobar je u periodu između 2012. i 2013. godine bio suspendovan na osam mjeseci zbog povezanosti sa skandalom oko Pokera.

Nevjerovatno je da jedan ovakav sudac koji je povezan sa raznim skandalima dobije priliku da sudi ovako važnu utakmicu.

Posebno to važi nakon velikog pritiska iz tabora Argentine nakon poraza od Brazila u polufinalu.

bistrik87
Messi ko Bog sta on kaze tako ce i bit, fudbal je nekad bio igra, sad je to zestok kriminal i biznis
15 2
avdo
Novinaru brate neseri vise! Ko plati 35 miliona Spaniji za utaju poreza. Naravno ne Mesi. Cuj znao je za sudiju???