Nürnbergu bod, Zvjezdanu 27 minuta
Koller i Kovač u duelu

M. Maksimović

U prvoj utakmici 31. kola Bundeslige, Borussia Dortmund i Nürnberg Zvjezdana Misimovića su podijeli bodove odigravši 0:0.

Utakmica je odigrana na Signal Iduna Park stadionu pred 70, 500 gledalaca, a Nürnberg je bio bliže pobjedi. Dvije velike prilike je imao nekadašnji igrač Borussie, Čeh Jan Koller. Prvi put je pogodio prečku u 4. minuti, a drugi put je u 52. minuti interevenisal odbrana domaćih.

Okvir gola domaćih se tresao i na početku drugog dijela, Mintal je bio krivac. Za nas je svakako najvažnije da se u sastav Nürnberga polako vraća Zvjezdan Misimović, koji je ušao u igru u 63. minuti umjesto Ivana Saenka. Nakon ovog remija  Nürnberg je 16. sa 28 bodova, dok je Borussia na 12. mjestu sa 36 bodova.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: