Odličan debi Aleksandra Lazića u pobjedi Mege

Prijateljska utakmica

D. Rakanović

Košarkaši Mega Bemaxa večeras su u dvorani Mega Factory u Beogradu ubjedljivo savladali Beovuk 72 rezultatom 95:64.

Izabranici Dejana Milojevića su furiozno počeli meč pa su već poslije prve četvrtine stigli do ubjedljivih plus 24 pa do kraja meča pobjeda nije dolazila u pitanje.

Najbolji u redovima Mega Bemaxa su bili Nikola Rebić sa 21 poenom i Dilan Enis sa 20 uz 7 asistencija dok je Aleksandar Lazić upisao double-double učinak sa po 10 poena i skokova.

U redovima Beovuka najbolji je bio Luka Maksimović sa 14 poena.

Mega je započela meč serijom 14:0 uz 9 poena Enisa. Beovuk uspijeva poslije četiri minuta igre da postigne prve poene, ali igrači Mege sjajnom odbranom stižu do lakih poena u napadu. Jovičić po ulasku u igru vezuje dvije trojke pa prednost Mege nastavlja da raste do plus 24 uz osam pogođenih trojki poslije prvih 10 minuta igre. U drugoj četvrtini je tempo malo opao pa je Beovuk uspio da smanji razliku do poluvremena koje je završeno sa 53:36.

U trećoj četvrtini je Mega ponovo stegla odbranu i uz odlične ulaze Rebića i Enisa ponovo otišla na plus 25 i time definitivno riješila pitanje pobednika.

U poslednjem periodu  je viđena efikasna igra sa obje strane za konačnih 95:64.

Mega Bemax - Beovuk 72 95:64 (38:14, 15:22, 17:7, 25:21)

Mega Bemax: N. Rebić 21 (indeks 27), Enis 20 (7 asistencija, 5 skokova, indeks 26), Jovičić 12 (5 ukradenih lopti), Kapetanović 13, Nedeljković, Marjanović 5, Lazić 10 (10 skokova), Koprivica 5, Fundić 9 (6 skokova), Samardžiski.

Beovuk 72: P. Rebić 2, Dragović 8, Jevđenić 8, Grušanović 5, Nerandžić 11, Kuzevski, Musić 6, Božović 2, Cvejić, Maksimović 14, Lazarev, Milošev 8.