Okom statistike: Željezničar - Vitez

SportSport.ba i InStat Scout vam donose

Adnan Beganović

Proteklog vikenda odigrani su susreti 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a najprijatnije iznenađenje napravili su fudbaleri Viteza koji su na Grbavici savladali Željezničar (2:0).

Izabranici Borisa Pavića dobru igru na Grbavici krunisali su pobjedom, te su Željezničar "gurnuli" na sedmu poziciju, a SportSport.ba i InStat Scout vam donose detaljniju statistiku sa ovog meča.

Domaći su za 90 minuta imali 13 udaraca prema golu gostiju od čega je samo jedan bio u okvir gola, dok su gosti uputili 11 udaraca prema domaćem golu s tim da su četiri išla u okvir gola. Željezničar je izveo samo jedan korner, a Vitez četiri. Plavi su imali 31 ubacivanje sa strane od čega 30 tačnih, a gosti 29 od čega 21 tačno.

U toku 90 minuta izabranici Miloša Lostića su imali 525 dodavanja od čega 425 preciznih, a gosti 378 od čega 281 precizno. Od 131 defanzivnog dodavanja Plavi su imali 130 preciznih, a od 54 defanzivna dodavanja Viteza 53 su bila precizna. Domaći su od 383 ofanzivna dodavanja imali preciznih 289, a od 312 gostujućih ofanzivnih dodavanja 223 su bila precizna.

Od 186 duela Vitez je dobio 95, a Željezničar 91 s tim da su Plavi u fazi odbrane od 98 dobili 50 duela, a u fazi napada od 88 dobili su 41. S druge strane gosti su od 88 duela u odbrani dobili 47, a od 98 u fazi napada dobili su 48. Od ukupono 80 vazdušnih duela fudbaleri domaćeg tima su dobili 42, a gostujućeg 38, dok su Plavi od 106 duela na zemlji dobili 49, gosti 57.

Izabranici Miloša Kostića su imali 23 driblinga od čega 11 uspješnih, a izabranici Borisa Pavića su takođe imali 23 driblinga s tim da su dobili 15. Najviše driblinga kod Željezničara je imao Blagojević (osam, četiri uspješna), a kod gostijuĐerić (šest, tri uspješna). Od 30 startova na loptu domaći su imali 15 uspješnih, a gosti od 29 imali su 18 uspješnih. Fudbaleri Željezničara su imali 58 presječenih lopti od čega 25 na polovini protivnika, a fudbaleri gostujućeg tima 53 od čega 5 na polovini protivnika.

Na utakmici je bilo 50 minuta i 49 sekundi efektivne igre, a domaći su imali posjed lopte 54 posto, odnosno 27 minuta i 36 sekundi, dok su gosti imali posjed lopte 46 posto ili 23 minute i 13 sekundi. Prosječno je posjed lopte domaćeg tima trajao 00:10.8, a gostujućeg 00:09.4. Plavi su na svojoj polovini loptu u nogama imali 12 minuta i 55 sekundi, a na polovini gostiju 14 minuta i 41 sekundu. S druge strane gosti su na svojoj polovini loptu u posjedu imali 13 minuta i 58 sekundi, a na protivničkoj polovini devet minuta i 15 sekundi.

Izabranici Miloša Kostića izgubili su 135 lopti od čega 20 na svojoj polovini, a izabranici Borisa Pavića 138 od čega 45 na svojoj polovini. S druge strane domaći su oduzeli 36 lopti od čega 10 na polovini protivnika, a gosti 30 od čega dvije na polovini protivnika. Najviše oduzetih lopti kod Željezničara je imao Boccaccini (osam), a kod Viteza Jevtić (osam).

S druge strane najviše izgubljenih lopti kod domaćih su imali Nikolić (20) i Lendrić (19), a kod gostiju Đerić (23), te Rašić (21). Nikolić je imao najviše vazdušnih duela kod domaće ekipe (15, šest dobijenih), a kod gostiju je najviše vazdušnih duela imao Jevtić (12, 10 dobijenih).

Najbolji igrač utakmice po InStat indeksu (dueli, izgubljene i oduzete lopte, učestvovanje u napadima, prekidi i dodavanja) je Kapetan sa indeksom 210, dok je najslabiji Lendrić sa indeksom 134

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: