Omladinci Dinama preko Cityja do drugog kruga Lige prvaka

Veliki uspjeh

Juniori zagrebačkog Dinama plasirali su se u nokaut fazu Lige prvaka.

Zagrebački tim je danas u utakmici odluke na svom terenu savladao vršnjake iz Manchester Cityja rezultatom 1:0.

Trenutak odluke u ovom meču desio se u 20. minuti. Antonio Marin je spektakularno pogodio iz slobodnjaka za 1:0 i to je na kraju bio i jedini gol na utakmici.

Dinamo se ovim trijumfom plasirao u šesnaestinu finala Lige prvaka. Iz grupe C dalje je kao prvoplasirana prošla ekipa Atalante, koja će direktno u osminu finala.

City je završio kao treći, a Shakhtar iz Donetska je završio kao posljednjeplasirani.

Bh. fudbaler Vedad Radonja je igrao za Dinamo do 79. minute, a golman Faris Krkalić je meč odgledao sa klupe.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: