Osasuna osvojila veliki bod protiv Athletica

La Liga, 10. kolo

S. Bošković

Athletic Bilbao je na domaćem terenu u okviru 10. kola La Lige remizirao s Osasunom rezultatom 1:1.

Domaći tim u ovom susretu nije opravdao ulogu favorita, a gosti su osvojili veliki bod u borbi za opstanak.

Osasuna je povela u 23. minuti igre kad je na asistenciju Torresa pogodio Riera. Ipak, samo pet minuta kasnije za izjednačenje, a i konačan rezultat susreta, pogodio je Garcija.

Bilbao je dominirao u ostatku meča, no odbrana Osasune izdržala je pritisak domaćeg tima.

Nakon deset odigranih kola Bilbao se nalazi na sedmoj poziciji s 16 osvojenih bodova, dok je Osasuna pretposljednja sa sedam bodova.