Osijek bolji od Zagreba

28. kolo HNL-a

Fudbaleri Osijeka savladali su na domaćem terenu Zagreb sa 2:0, u prvoj utakmici 28. kola HNL-a.

Domaćin je do vodstva došao u 22. minutu golom Alena Grgića, a rezultatom 1:0 završeno je prvih 45 minuta.

Na startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu Grgić je došao do svog drugog pogotka. Do kraja meča mreže su mirovale, pa su domaći fudbaleri upisali važna tri boda u borbi za opstanak.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Osječani sada zauzimaju 8. poziciju sa 27 bodova, odnosno pet više od devetoplasirane Istre, dok je Zagreb posljednji sa samo 10 bodova i gotovo izvjestan je putnik u niži rang takmičenja.