Željezničar savladao Osijek i zakazao polufinalni duel protiv Crvene zvezde

Kup prijateljstva

Haris Zilić

Omladinci Željezničara U19 selekcija tima sa Grbavice plasirala se u polufinale Kupa prijateljstva koji se već tradicionalno održava na Zlatiboru i okuplja najbolje ekipe iz regije.

Ovo je jubilarno deseto izdanje pomenutog turnira, a Željezničar je u četvrtini finala savladao Osijek rezultatom 2:1.

Nakon borbenog prvog poluvremena u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela slavlje za Željezničar, Hamurović je pogodio za 1:0.

Odlično je počelo i drugo poluvrijeme za Plave sa Grbavice. Nakon nekoliko dobrih akcija u 50. minuti Šabić pogađa za 2:0.

Pet minuta kasnije veliku priliku propustio je Alibašić kada je mogao riješiti sve dileme oko pobjednika.

Osijek dramu u utakmicu unosi u 66. minuti. Dosuđen je penal za tim iz Slavonije, a Mažar je bio siguran za 2:1.

U finišu utakmice Osijek je nakon prekida propustio veliku priliku, ostalo je na kraju 2:1 za Željezničar.

Željezničar igra sutra polufinale protiv Crvene zvezde, a u drugom polufinalu sastaju se Rijeka i Budućnost.