Sa Bayernom potpisuje ugovor života
Otkrivena Kovačeva plata u Bayernu, postaje jedan od najplaćenijih trenera?
Hrvatski trener Niko Kovač će nakon završetka sezone naslijediti Juppa Heynckesa na klupi Bayerna, potvrđeno je prije dva dana iz bavarskog kluba.
Sportski direktor Bayerna Hasan Salihamidžić izjavio je da je dogovor sa Nikom Kovačem već postignut, i da će hrvatski stručnjak potpisati trogodišnji ugovor čim se završi sezona u Bundesligi.
Prema informacijama s kojim raspolažu njemački mediji, Kovač će postati jedan od najplaćenijih trenera svijeta i zarađivat će između pet i šest miliona eura po sezoni. To je najmanje što se može očekivati kada se u obzir uzme kakvu su plate imali neki njegovi prethodnici (Guardiola 17 miliona, Ancelotti 12 miliona...).
Do sada je Niko Kovač u Eintrachtu imao milion i po eura godišnje plate, a ona će se u Bayernu najmanje utrostručiti.
Najplaćeniji trener svijeta je Pep Guardiola sa 20 miliona eura godišnje, a zatim slijede Jose Mourinho (14), Arsene Wenger (10.5), Jurgen Klopp (8.3)... Interesantno je da Zinedine Zidane zarađuje "svega" pet miliona eura godišnje.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.