Palestina priredila iznenađenje u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo

Srušen favorizovani protivnik

Počeo je drugi stepen azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a najveće iznenađenje priredila je reprezentacija Palestine.

Naime, Palestina, koja je kao i sve azijske reprezentacije na dugom putu kvalifikacija za SP, je danas kao domaćin u prvom kolu Grupe D savladala favorizovani Uzbekistan sa 2:0.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0, a onda su Palestinci u nastavku uspjeli osigurati veliku pobjedu.

Dabbagh je u 60. minuti pogodio za 1:0, dok je Batran u 83. potvrdio pobjedu svoje reprezentacije.

Inače, Uzbekistan je sve osim slabe selekcije u azijskim okvirima, pa je tako početkom godine igrao i osminu finala Kupa Azije. Uzbekistan je tada eliminisan od strane Australije, nakon penal serije.