Papetov Evian prošao prvu prepreku u Kupu

Konačno pobjeda za Sušića

Evian kojeg s klupe vodi bivši bh. selektor Safet Sušić savladao je Clermont u susretu Kupa Francuske.

Pape je s Evianom nanizao tri remija u drugoj ligi Francuske, ali je njegov tim prošao prvo kolo Kupa.

Evian je pred svojim navijačima savladao Clermont s 3:2. Centonze je u 17. minuti pogodio za 1:0, a Altolaguirre je samo 10 minuta kasnije povisio na 2:0.

Početkom drugog dijela Appindangoye je bio strijelac za ubjedljivih 3:0, no umalo su to domaći prokockali u posljednjih 20-ak minuta.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Jobello je smanjio za  goste u 73. minuti, a potom je i Saadi u 88. pogodio s penala za 3:2, no Clermont nije smogao snage da postigne i treći gol, pa Evian prolazi dalje.