Partija karijere Adema Ljajića: Devet golova u duelu Rizespora i Bešiktaša!

Sjajna utakmica u Rizeu

Duelom Rizespora i Bešiktaša zatvoreno je 27. kolo turske Super lige, a gosti iz Istanbula su slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 2:7.

Poveo je Bešiktaš već u osmoj minuti kada je Vida pogodio za 0:1 nakon kornera kojeg je izveo Adem Ljajić.

Šest minuta kasnije se i Adem Ljajić upisao u strijelce tako što je lijepim udarcem pogodio same rašlje gola Rizea.

Uzvratio je Rize preko Muriqija u 42. minuti, pa se na odmor otišlo vodstvom Bešiktaša od 1:2.

U drugom poluvremenu, međutim, prava kanonada gostiju.

Burak Yilmaz je u 64. minuti postigao gol za 1:3, da bi Abarhoun u 70. smanjio na 2:3.

Yalcin koji je u igru ušao u 69. je u 72. minuti pogodio za 2:4, na asistenciju Ljajića.

Šest minuta kasnije je Adem Ljajić postigao sjajan gol iz slobodnjaka za 2:5, da bi u 82. minuti asitirao Yalcinu za njegov drugi gol i vodstvo Bešiktaša od 2:6.

Yalcin je u 89. minuti uspio kompletirati svoj hat-trick i sjajnim golom postaviti konačnih 2:7. Tako je ovom fudbaleru pošlo za rukom upisati hat-trick za samo 20 minuta.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Ipak, igrač utakmice je svakako bio Adem Ljajić koji je postigao dva sjajna gola i upisao tri asistencije.

Bešiktaš sa nova tri boda ima ukupno 50 i nalazi se na trećoj poziciji u Super ligi, dok je Rizespor ostao 11. sa 34 boda.