Partizan na bod od titule, Zvezda prejaka za Javor

Super liga Srbije, play-off

U sklopu šestog kola play-off faze Super lige Srbije danas su odigrane četiri utakmice.

Fudbaleri beogradskog Partizana nalaze se na korak do titule, odnosno bod. Crno-bijeli su danas uprkos velikim mukama sa povredama, kartonima i odsustvom trenera Marka Nikolića uspjeli da zabilježe zlata vrijedan trijumf i tako nastave seriju od 34 utakmice bez poraza, što u prevodu znači devet mjeseci bez pognute glave.

Prvo poluvrijeme u Nišu nije proteklo baš najbolje za crno-bijele. Dobro je domaćin parirao gostima, te se na odmor odlazi pri rezultatu 0:0.

No, nastavak je donio potpuno drugačiju priču tima iz Humske. Na prvi pogodak, Partizan je čekao sve do 55. minute kada Brazilac Leonardo dovodi svoj tim u vodstvo od 0:1. Svega tri minute kasnije, Đurđević je povećao na 0:2. Za 0:3, pogodio je ponovo Đurđević u 78. minuti susreta, a tačku na meč stavio je Živković u 85. minuti igre (1:3).

Crvena zvezda je takođe slavila, ali u Ivanjici kod tamošnje Javora. Kanga se našao u ulozi egzekutora u 38. minuti utakmice, te tako postavio rezultat prvog dijela. U 77. minuti, mrežu domaćina zatresao je Donald, a konačnih 0:3 postavio je Boaći u 87. minuti utakmice.

Vojvodina je u gostima savladala Voždovac (0:2), a Mladost je na svom terenu bila bolja od Napretka iz Kruševca (3:2).