Pet poena Mitrovića u trijumfu Kavale

Košarkaši Kavale savladali su u okviru Balkanske lige na svom parketu ekipu makedonskog Kozuva rezultatom 87:77.

U dosta izjednačenoj utakmici Kavala je do pobjede došla u drugom poluvremenu. Nakon prvih 20 minuta igre bilo je neriješeno 45:45, da bi u nastavku Kavala zaigrala mnogo bolje.

Treći period su riješili u svoju korist 21:15, da bi i u posljednjoj dionici  dodatno povećali stečenu prednost, te su stigli do pobjede u ovom susretu, ukupno treće u ovoj sezoni Balkanske lige.

Naš reprezentativac Nemanja Mitrović ubacio je pet poena u ovom susretu, a Kavalu je do pobjede predvodio Anthony Grundy sa 17 poena.