Piast remijem protiv Korone zadržao treću poziciju

Poljska Ekstraklasa

A. Haznadarević

U premijernom meču 28. kola poljske Ekstraklase, večeras su snage odmjerile momčadi Piasta i Korone, a rezultat je glasio 1:1.

Bio je to ogled trećeplasiranog Piasta i Korone koja je bila na diobi sedme pozicije uz deset bodova manje.

Bez obzira na to što im bodovna razlika nije išla na ruku, igrači Korone prvi dolaze do vodstva preko Adameka u 22. minutu. Ubrzo je poravnao Cicman u 35.

Imali su gosti veliku priliku da dođu do pobjede dva minuta kasnije, kada je Golanski promašio jedanesterac.

Piast je posljednjih 20 minuta igrao sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona Polaka.