Pjanić i Jahić strijelci, Džeko asistent

Zmajevi u Evropi

Protekli vikend za naše Zmajeve bio je jako dobar, a u strijelce su se upisali Miralem Pjanić i Sanel Jahić, dok je Edin Džeko zabilježio asistenciju.

Kenan Hasagić (Buyuksehir): Našeg golmana nije bilo u zapisniku, a Istanbul BB slavio je nakon osam uzastopnih utakmica bez trijumfa.

Asmir Begović (Stoke City): Sa klupe odgledao domaći poraz svog tima od West Bromwich Albiona. Konačan rezultat glasio je 1:2.

Asmir Avdukić (Borac): Pauza u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Boris Pandža (Mechelen): Odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Club Bruggeom, a nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Bubacar Diabang Dialiba asistirao je kod pobjedonosnog gola.

Sanel Jahić (Karabukspor): U debiju za novi tim postigao pogodak. Karabukspor slavio nad Trabzonom sa 2:1.

Sejad Salihović (Hoffenheim): Odigrao 85 minuta protiv Hannovera (0:0).

Saša Papac (Glasgow Rangers): Ubilježio svih 90 minuta u dresu Rangersa, a njegov tim iznenađujuće remizirao sa Aberdeenom.

Emir Spahić (Sevilla):
Kapiten našeg nacionalnog tima odigrao svih 90 minuta u gradskom derbiju protiv Betisa (1:1).

Adnan Mravac (Mattersburg): Pauza u austrijskoj ligi trajat će do 11. februara.

Mensur Mujdža (Freiburg):
U februaru očekuje povratak na zelene travnjake, nakon teške povrede.

Elvir Rahimić (CSKA):
Pauza u ruskoj Premier ligi.

Semir Štilić (Lech Poznan): Pauza u Poljskoj.

Miralem Pjanić (Roma): Postigao gol u visokoj pobjedi Rome nad Cesenom (5:1).

Zvjezdan Misimović (Dinamo Moskva): Strijelac u prijateljskom susretu protiv ukrajinskog Metalista, a njegova ekipa poražena je rezultatom 2:4.

Darko Maletić (Aktobe):
Pauza u Kazahstanu.

Adnan Zahirović (Spartak Nalčik): Pauza u ruskoj Premier ligi.

Senad Lulić (Lazio):
Odigrao dosta dobro 90 minuta u porazu svoje ekipe od Intera.

Senijad Ibričić (Lokomotiv Moskva): Pauza u ruskoj Premier ligi.

Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv): Maccabi večeras gostuje Haifi u okviru 22. kola izraelske ha'Al lige.

Zlatan Muslimović: Još uvijek bez kluba, ali kako prenosi škotski mediji, uskoro bi se mogao pridružiti Papcu u Rangersima.

Edin Džeko (Manchester City): Upisao 65 minuta i asistenciju u pobjedi Cityja nad Tottenhamom (3:2).

Vedad Ibišević (Hoffenheim): Igrao svih 90 minuta u remiju s Hannoverom (0:0).

Ermin Zec (Genclerbirligi): Igrao devet posljednjih minuta u pobjedi Genclerbirligija na gostovanju kod Ankaragucua.