Plemići slavili protiv Olimpica

Pobjeda Zrinsjkog

Nogometaši Zrinjskog savladali su Olimpic s 2:0 u susretu prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Iako su na kraju slavili pobjedu, Plemići su uz dosta muke stigli do tri boda protiv sarajevskog tima.

Uvodne minute meča pripale su Zrinjskom. Imali su nekoliko dobrih pokušaja, prije svega preko Nikolića ali bolje šanse je u prvom dijelu ipak imao Olimpic.

Prvo je Raščić nevjerovatno promašio nakon sjajne akcije, da bi potom Muharemović pogodio stativu gola Karačića.

Na odmor se otišlo bez golova, da bi u nastavku domaći tim ipak slomio otpor Olimpica. Do vodstva su stigli u 63. minuti, kada lijepu akciju završava Jasmin Mešanović, za prednost od 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 77. minuti. Pogodio je Vučina Šćepanović nakon asistencije Žeravice za konačan rezultat susreta od 2:0.