Plemići za poluvrijeme 'sredili' Posušje

Trijumf HŠK Zrinjski

M. Šljivak, foto: V. Bernadić

Zrinjski je u pripremnom meču savladao Posušje Pod Bijelim brijegom rezultatom 3:0.

Plemići su bez većih problema savladali goste i na pravi način su najavili početak nove sezone u Premijer ligi BiH.

Od prve minute tim Mladena Žižovića kreće ofanzivno. Stvarali su šanse, ali i Posušje je često znalo biti veoma opasno pred golom domaćeg tima.

Prvi gol na utakmici postignut je u 27. minuti meča. Lijepu akciju završava Petar Kunić za prednost od 1:0.

U finišu prvog dijela još dva gola u mrežu Posušana. Prvo je u 43. minuti prekrasnim lobom Ivan Enin povećao na 2:0, da bi u nadoknadi prvog dijela Nemanja Bilbija zabio za 3:0.

U nastavku meča nešto skromnija fudbalska predstava. Najbolju šansu imali su domaći u 80. minuti kada je Bilbija uzdrmao prečku, a zatim je pet minuta kasnije i Govedarica bio u opasnoj poziciji, nije uspio da zabije.

Ostalo je do kraja 3:0 i Zrinjski je na pravi način najavio početak nove sezone u kojoj mostarski tim ima visoke ambicije.