Plzen spasio čast gostiju

Treće pretkolo Lige prvaka

Osim susreta Helsinkija i zagrebačkog Dinama, večeras je odigrano još šest utakmica 3. pretkola Lige prvaka.

Zanimljivo je da je od šest večerašnjih utakmica, samo jednu pobjedu zabilježio gost i to Plzen koji je golom Pilara iz 33. minute slavio kod norveškog Rosenborga.

Sloveančki Maribor se dobro držao i na kraju izvukao povoljan poraz od 1:2 na gostovanju u Haifi kod Maccabija. Izraelci su poveli golom Dvalishvilija u osmoj minuti sa bijele tačke.

Na 1:1 u 27. minuti izjednačio je Tavares, a konačnih 2:1 postavio je Yampolsky u 70. minuti utakmice.