Po dva gola Ibiševića i Džeke
Dva gola i asistencija Vedada Ibiševića

Nova bosanska eksplozija u Njemačkoj

Bosanci su ponovo eksplodirali u Njemačkoj! Edin Džeko, Vedad Ibišević, Sejad Salihović i Zvjezdan Misimović opet su briljirali i tako obilježili 14. kolo Bundeslige.

Ibišević je definitivno potvrdio da je trenutno najbolji napadač na planeti. U gostujućem trijumfu Hoffenheima protiv Kelna, naš internacionalac postigao je dva pogotka, te asistirao Dembi Ba za ubjedljiv trijumf rezultatom 3:1. Prvo je u 32. minuti asistirao Dembi Ba za vodstvo od 1:0, a prednost je udvostručio u 67. minuti. Salihović je dobro ušao sa lijeve strane, šutirao, a domaći golman kratko je odbio loptu na koju je natrčao Ibišević i bez većih problema pogodio nebranjeni dio mreže. Petit je u 78. minuti smanjio na 1:2, ali je tačku na „i“ u 89. minuti stavio Ibišević svojim drugim današnjim i 16-tim ovosezonskim golom nakon što je istrčao kontro u izašao sam pred golmana Mondragona i rutinski poentirao za novu tricu. Sa ovom pobjedom, uz poraz Bayer Leverkusena, Hoffenheim je ponovo zasjeo na prvu poziciju Bundeslige! Treba izdvojiti i odličan nastup Sejada Salihovića na kojem je u 51. minuti McKenna napravio prekršaj za crveni karton.

Ba 32' (1:0)

V. Ibisević 67' (2:0)

V. Ibisević 88' (3:1)

Poslijepodne za pamćenje imao je i Edin Džeko. Korpulentni napadač takođe je postigao dva pogotka u trijumfu Wolfsburga protiv Stuttgarta – 4:1. Nakon što su gosti poveli preko Lagina u 17. minuti na scenu su stupili Grafite i naš Džeko. Prvi je u 51. minuti izjednačio na 1:1, a u 76. minuti Vukovima osigurao vodstvo. Tri minute kasnije Džeko je povisio na 3:1, a naš internacionalac je u 85. minuti postavio konačnih 4:1. Igru je napustio u 90. minuti, uz gromoglasni aplauz prepunih tribina. Misimović je zaradio žuti karton i odigrao je cijeli susret.

Wolfsburg - Stuttgart 4:1

Ivan Radeljić je odigrao cijeli susret za Energie Cottbus u gostujućem porazu kod Bayern Munchena – 1:4. Zanimljivo, Radeljić je zbog navodne povrede propustio prijateljski meč reprezentacije BiH protiv Slovenije, a četiri dana kasnije bio je spreman za svih 90 minuta. Naš internacionalac igrao je na poziciji desnog beka.