Pobjeda Arsenala remi Intera
Adebayor zabio za pobjedu Arsenala

M. Maksimović

Ovog vikenda u Amsterdamu se tradicionalni turnir na kojem ove godine učestvuju uz domaći  Ajaxa nastupaju i Arsenal, Inter, te Sevilla.

Prvog dana  Arsenal je pobijedio Ajax 3:2, dok su Inter i Sevilla odigrali bez golova. Nakon prvih 45 minuta Ajax je vodio 2:0 golovima Luisa Suareza (34) i Huntelaara (36).

U nastavku utakmice Arsenal je uspio preokrenuti rezultat. Adebayor je u 67. minuti smanjio na 1:2. Osam minuta kasnije gosti su izjednačili, a strijelac je bio Bendtner. Konačan udarac Topnici su Ajaxu zadali u 83. minuti, a strijelac je ponovo bio Adebayor.

U drugom susretu talijanski prvak Inter i španska Sevilla su odigrali utakmicu bez golova .
Jose Mourino je na teren Arene poslao sastav Cesar - Zanetti, Rivas, Burdisso, Maxwell - Balotelli, Stanković, Cambiasso, Muntari - Crespo, Mancini, a u drugom poluvremenu su nastupili i Adriano, Ibrahimović, Pele, Maicon i Figo. Sevilla je protiv Intera predstavila i trojicu novih pojačanja Konka, Romarica i Squillacia, dok Duscher, Acosta i Navarro nisu nastupili. Nije bilo niti povrijeđenog Kanoutea.

Zaprati Internazionale, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: